SOSYAL MARKET

Sosyal Market, ilçemizde yaşayan dezavantajlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılanmasına yardımcı olmak amacıyla hizmet vermektedir. Bu hizmet ile gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşılarak, sosyal yardımlaşma ve dayanışma duygusunu güçlendirilmekte, alan elle veren elin birleştiği modern, yenilikçi, şeffaf bir yapı sunulmaktadır.

Atıfbey Mahallesi Kapalı Pazar Yeri altında 250 metrekarelik bir alana kurulan süper market görünümündeki mağazamızda gıdadan, temizlik malzemesine, giyim eşyasından kırtasiyeye kadar yaklaşık 60 çeşit ürün ile hizmet verilmektedir.

DEĞERLENDİRME SÜRECİ

Gaziemir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne şahsen ya da ihbar yoluyla gelen başvurulara ev ziyaretinde bulunularak yerinde inceleme yapılmaktadır. Haneye yapılan ziyarette sorulan soruların bir puan karşılığı bulunmaktadır. Haneye ziyaretiyle birlikte vatandaşlardan durumlarını belirtir evraklar istenir ve bu evraklar yılda bir kere ya da gerekli görüldüğünde güncellenir. Başvuru yapan vatandaşın evrakları ve hane durumları komisyon tarafından değerlendirilir. Belirtilen başvuru süreci tamamlandığında, uygun görülen vatandaşlar adına sosyal market kartı düzenlenir. Düzenlenen bu kartlara her ay puan yüklenerek kart sahibinin alış veriş yapmasına imkan sağlanır.

NASIL YARDIM YAPABİLİRİM ?

Çevrenizdeki ihtiyaç sahibi aileleri müdürlüğümüze bildirerek, onların da bu sistemden faydalanmasını sağlamak ya da bağış yapmakla ilgili detaylı bilgi almak için 0232 999 0 251 / 1201 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

NELER BAĞIŞLAYABİLİRİM ?

  • Gıda
  • Temizlik malzemesi
  • Sıfır giysi ve ayakkabı
  • Oyuncak
  • Kırtasiye malzemeleri
  • Bebek bakım ürünleri (bez,mama,ıslak mendil….)
  • Yakacak (odun,kömür,…..)