GAZIEMIR

Ruhsat Hizmetleri

Gaziemir’de esnafa daha hızlı ruhsat

Gaziemir Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği uygulamayla, işyeri ruhsatı almak isteyen vatandaşların Yenişehir'deki İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan alması gereken Yangın Raporu, kurulan online sistemle artık Gaziemir Belediyesi'nden alınabilecek

 

İşyeri ruhsatı alabilmek için başvuru yapan vatandaşların işlerini kolaylaştıracak, bürokrasiyi ve bekleme sürelerini azaltacak bir uygulamaya imza attık. Ruhsat işlemleri sırasında istenen Yangın Raporu için Gaziemir’den, Yenişehir'deki İtfaiye Daire Başkanlığı'na birkaç defa gitmek zorunda kalan Gaziemirliler için internet üzerinden yeni ve işlemleri kolaylaştırıcı bir sistem kuruldu. Getirdiğimiz yeni sistemle işyeri açarken gerekli evraklardan biri olan itfaiye raporunun alınması için, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın Yenişehir’deki binasına gidilmesine gerek kalmadı.

 

Belediyemize, tapu, numarataj, yapı kullanma izin belgesi ve baca uygunluk belgesiyle başvuranlar adına İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan itfaiye raporunu talep ediyoruz. İnternet üzerinden yapılan işlemin sonunda raporun bir nüshası başvuru sahibine de veriyoruz. Böylece vatandaşlarımızın işyeri açma işlemlerini sırasında gereksiz yere zaman kaybetmesinin önüne geçiyoruz.