GAZIEMIR

Kadın Danışma Merkezi

KADIN DANIŞMA MERKEZİ

Hayattaki yükü her geçen gün artan kadınların sorunlarına Gaziemir Belediyesi, Kadın Danışma Merkezi’nde çare buluyor. Merkezde verilen psikolojik ve hukuki danışmanlık hizmetiyle kadınlar sorunlarını aşıyor, çaresizlikten, yalnızlıktan kurtuluyor. Gaziemirli kadınlar, Kadın Danışma Merkezi’nden randevu alarak, psikolojik ve hukuki sorunlarının çözümü için uzman psikolog ve avukatla ücretsiz görüşebiliyor. Merkezde, danışanlarla yapılan görüşmeler tamamen gizli tutulurken, başvuru konularıyla ilgili istatistikler tutuluyor. En çok destek istenen konular, istatistikler ve kadınların doldurduğu hizmet talep formları ile belirlenerek, Ege ve Dokuz Eylül Üniversiteleri ile ortak eğitim seminerleri de düzenleniyor. Bu eğitimler sayesinde kadınların kişisel gelişimlerine katkı sağlanırken, sorularına da cevap bulunuyor.

Hukuki danışmanlık hizmeti 
Merkezde, Hukuki Danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyen kadınlara avukat tarafından, kadın hakları, aile içi şiddet, boşanma, nafaka, velayet, miras ve veraset ilanı konu başlıklarında bilgiler veriliyor. Avukatla görüşmelerin randevu sistemiyle yapıldığı merkezde, danışanla ilgili bilgiler tamamen saklı tutuluyor.

Psikolojik danışmanlık hizmeti
Merkezde verilen hizmetlerden en fazla talebi psikolojik danışmanlık görüyor. Randevuyla görüşmelerin yapıldığı Psikolojik Danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyenlere, çocuk ve ergen psikolojisi, evlilik ve evlilik sorunları, öfke kontrolü ve stresle başa çıkma yöntemleri, depresyon ve panik atak konularında hizmet veriliyor. Çocuklarıyla yaşadıkları sıkıntıları aşmak için merkeze başvuran ailelere de psikolog desteği verilirken sorunlarını aşmak isteyen çiftlere de evlilik terapisi uygulanıyor.