GAZIEMIR
Başkan Arda, Drama Köprüsü türküsünü seslendirdi

Başkan Arda, Drama Köprüsü türküsünü seslendirdi

24-02-22

Ali Hikmet Gökçen yönetiminde sahneye çıkan Gaziemir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun konserinde sahne alan Başkan Halil Arda, Drama Köprüsü isimli türküyü seslendirdi.

Ali Hikmet Gökçen yönetiminde sahneye çıkan Gaziemir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun konserinde sahne alan Belediye Başkanı Halil Arda, Drama Köprüsü isimli türküyü seslendirdi.

Gaziemir Belediyesi kursiyerlerinden oluşan Gaziemir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, sahne aldıkları özel konserde seyirciyle buluştu. Müzik topluluğu, Şef Ali Hikmet Gökçen’in yönettiği konserde, Anadolu’nun her yöresinden türküler seslendirdi. Birçoğu ilk defa sahneye çıkmanın heyecanını yaşayan koristler, koro ve solo türküler seslendirerek müzikseverlerin gönlünü çalmayı başardı. Konseri izleyenlere sürpriz yapan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, konserde sahne aldı. Drama Köprüsü isimli türküyü seslendiren Başkan Arda, başarılı performansıyla, konseri izleyen 96 yaşındaki annesi Fatma Arda başta olmak üzere seyircilerden tam not aldı.

Sarnıç Naim Süleymanoğlu düzenlenen konserde, koristlerin seslendirdiği türküler seyirciyi kimi zaman duygulandırdı kimi zaman da eğlendirdi. Salonu dolduran Gaziemirliler, konser boyunca türkülere hep bir ağızdan eşlik etti. Hayat verdikleri eserlerle müzik severlere muhteşem bir gece yaşatan sanatçılar, uzun süre ayakta alkışlandı.

Kültür sanatla büyüyeceğiz
Konser sonunda Şef Ali Hikmet Gökçen ve koristlere teşekkür eden Başkan Halil Arda, Atatürk Kültür Merkezi’nin tadilatının tamamlanması ve Yüzüncü Yıl Sanat Merkezi’nin inşa edilmesiyle kültür sanat etkinliklerini saha da artıracaklarını söyledi. “Sanata ve sanatçıya desteğimiz artarak devam edecek” diyen Başkan Arda, “Atatürk Kültür Merkezimizin tadilatında sona geldik. Çok yakın zamanda merkezimizi, modern yüzüyle sanatçıların ve sanatseverlerin hizmetine sunacağız. Kendisi de bir sanat eseri olacak Yüzüncü Yıl Sanat Merkezimizi yakında yaşama geçireceğiz. Gaziemir, kültür sanat ve sporla büyüyecek” diye konuştu.