Atatürk İmzası
"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir"

Sağlık Köyü

Gaziemir’in sağlık üssü: Sağlık Köyü

 

Gaziemir Belediyesi’nin sağlık alanında marka olan hizmetleri; Ege Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) desteğiyle kurulan ‘sağlık köyü’ sayesinde tek çatı altında toplanıyor. Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ile ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen Sağlık Köyü’nde; Evde Hasta ve Yaşlı Bakım, Pozitif Yaşam ile Alzheimer-Demans Danışma ve Dayanışma adlarıyla üç merkez yer alıyor.

 

 

 1300 metrekare kapalı alanda inşa edilen sağlık köyü kapsam olarak Türkiye’de bir ilk. Birbirinden bağımsız üç bölüm halinde inşa edilen merkezin her bölümünde poliklinik odası, gözlem odası, personel odası, hasta dinlenme odası, bekleme salonu, eğitim salonu, test uygulama odası bulunuyor. Projeyle belediyenin sağlık alanındaki marka hizmetleri tek çatı altında toplandı, hizmet kalitesi ve hızı daha da arttı. 

 

SAĞLIK KÖYÜ BİRİMLERİ
EVDE HASTA VE YAŞLI BAKIM MERKEZİ: Gaziemir Belediyesi’nin 45 kişilik sağlık ordusunun görev yaptığı Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün verdiği Evde Hasta ve Yaşlı Bakım Hizmeti bu merkezden yürütülecek. Evde Hasta ve Yaşlı Bakım Projesi kapsamında verilen hizmetin kalite ve hızı bu merkez sayesinde artacak. Merkezde, fizyoterapist odası, personel odası, diyetisyen odası, doktor odası, hemşire odası ve ofis bulunuyor.

 

POZİTİF YAŞAM MERKEZİ: ‘Her bireyin bir psikologu olmalı” düşüncesiyle (çocuk-ergen ve yetişkin) verilenhizmette vatandaşlar sıkıntılarını anlatıp, psikolojik destek alıyor. Danışmanlık hizmeti verilen merkezde, eğitim çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Uzun vadede yaşama pozitif pencereden bakan bir toplum yaratılmasını merkezden herkes ücretsiz yararlanabilecek.
Merkezde poliklinik odası, çocuk gözlem odası, personel odası, bekleme salonu, eğitim salonu,  revir, test uygulama odası bulunuyor.

 

ALZHEIMER-DEMANS DANIŞMA VE DAYANIŞMA MERKEZİ: Alzheimer-Demans hastaları ile ailelerine hizmet veren birimde; onların sosyalleşmeleri, zihinsel aktivitelerle hastalığın seyrini yavaşlatmak, bilinçlendirme çalışmaları yapmak, ilgi ve gözetim isteyen hastaların yakınlarını gün içinde rahatlatmak hedefleniyor.
Merkezde; açık mutfak, acil odası, ofis, personel odası, hasta dinlenme odası, televizyon odası, hasta ve engelli tuvaletleri bulunuyor.

Copyright © 2017 Gaziemir Belediyesi

Gaziemir

Haber


Başkan Halil İbrahim Şenol
HALİL İBRAHİM ŞENOL
BELEDİYE BAŞKANI