Atatürk İmzası
"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir"

Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesi

 

Şehircilik anlayışını park ve bahçe bakımı ile sınırlamayan Gaziemir Belediyesi, ilçeyi temizlik ve ağaç varlığı açısından İzmir’de parmakla gösterilen bir hale getirdi

Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, öncelikle temizlik sorununa modern ve sağlıklı çözümle getirmek için ‘çöplerin belli saatlerde ve poşetli şekilde’ toplanması projesini hayata geçirdi.  Devrim niteliğindeki proje kapsamında pilot bölgelerdeki caddelerde konteynırlar kaldırıldı. Uygulama ile çöpler belli saatlerde ve poşetli şekilde toplanıyor, kötü koku ve mikroplu suların halk sağlığını tehdit etmesi engelleniyor.  

Gaziemir’de, 16 mahallenin bulvar, meydan, cadde sokak ve pazar yerlerinin temizliği ve dezenfektasyonu gerçekleştiriliyor. Gaziemir’de, tüm sokaklarda bulunan konteynerler, kötü koku ve bakteri oluşumuna karşı kombi ile temizlenerek,  dezenfekte ediliyor. Tüm konteynerlerin bakım ve onarımı yapılıyor, arızalanan kapakları, tekerlekleri değiştirilip tamir ediliyor. Eskiyen konteynerlerin boyaları da yenileniyor.  Çöp araçlarının alamadığı atıklar (moloz-ev eşyası-karton-kül vb.) Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince ayrıca toplanıyor.

Fatih Mahallesi 1099 Sokak’ta 1300 metrekare alana kurulan Temizlik İşleri Şantiyesi’nde, 1000 metrekare açık depolama alanı, 30 metrekare idari bina, 70 metrekare işçi soyunma ve tuvaletleri yer alıyor.

 

 

 

Copyright © 2017 Gaziemir Belediyesi


Başkan Halil İbrahim Şenol
HALİL İBRAHİM ŞENOL
BELEDİYE BAŞKANI