Atatürk İmzası
"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir"

Evde Yaşlı Bakım Hizmeti

HASTALAR ONLARA MELEK ADINI VERDİ

 

Eğitimve sağlıklı insanların yaşadığı kentler hızla gelişir” diyen Gaziemir BelediyeBaşkanı Halil İbrahim Şenol’un özel önem verdiği bir proje, tam anlamıyla modeloldu. İşte o proje

Yaşlı, yatalak, kimsesiz ve bakıma muhtaçvatandaşlara evlerinde bakım ve sağlık hizmeti vermeyi amaçlayan ‘evde bakımhizmeti’, kısa sürede gönülleri fethetti. Ekibin güler yüzlü ve özverili çalışması,projenin ününün çevre il ve ilçelere yayılmasına neden oldu. 20’den fazlahasta, bu hizmetten yararlanmak için Gaziemir’e taşındı ya da bu kentte oturanbir yakınının yanına yerleşti. Hizmetten yararlanan vatandaşlar, bugüne kadar615 hastaya 1685 ziyaret yapan ekibe ‘melekler’adını verdi. Projeye ilgi nedeniyle ekibin sayısının ikiye çıkarıldığı buhizmette Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne, Fen İşleri Müdürlüğü ile Temizlik İşleriMüdürlüğü ekipleri de destek oluyor. Evlerin belirli aralıklarla temizlenmesi,badana, boya ve tamirat işlerinin yapılmasıyla dünyaları değişen yaşlı vehastaların morali üst düzeye çıkıyor. “Artık yalnız değilsiniz” sloganıylayürütülen proje hakkında bilgi veren Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol,şunları dile getirdi:

“Eğitim ve sağlık doğrudan sorumluluk alanımızda değil.Ancak, eğitimli ve sağlıklı insanların yaşadığı kentlerin büyük bir hızla geliştiğinibiliyoruz. Bu yüzden hem eğitim, hem de sağlık alanında yaptığımız çalışmalarınmeyvelerini önümüzdeki yıllarda gözle görülür biçimde alacağımıza inanıyorum.Gelen taleplere yetişmek amacıyla bu konuda ikinci bir ekip oluşturduk.”

Copyright © 2017 Gaziemir Belediyesi


Başkan Halil İbrahim Şenol
HALİL İBRAHİM ŞENOL
BELEDİYE BAŞKANI