Atatürk İmzası
"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir"

Semt Evleri

‘CUMHURİYET SEMT EVLERİ’

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un “Her mahalleye bir belediye” sloganıyla hayata geçirdiği Cumhuriyet Semt Evleri’nin sayısı 14’e ulaştı. Başkan Şenol’un ortak akıl ve katılımcı yönetim anlayışıyla hizmet eden semt evleriyle vatandaşlara yerinde hizmet veriliyor. Vatandaşların öneri, istek ve görüşlerinin dinlendiği semt evleriyle Gaziemirlilere yerinde ve hızlı hizmet sunuluyor.
Ev kadınlarını kurslar ve eğitimlerle üretime yönelterek sosyal, ekonomik hayatta ve kentin yönetiminde daha aktif bireyler olmalarını sağlayan Cumhuriyet Semt Evleri, verilen eğitimler ve çözümlenen sorunlarla birer başarı hikâyesi yazıyor. Semt evlerini kullanan kadınlar hem aile ekonomilerine katkı koyuyor, hem de sosyalleşmenin mutluluğunu yaşıyor.
Bu merkezlerde sadece kadınlara değil çocuklara da hizmet veriliyor. Çocuklara yönelik düzenlenen kurslarla onların kişisel gelişimlerine katkı koyulurken aynı zamanda sosyalleşmeleri sağlanıyor. Semt evlerinde kadınların ürettiği el emeği göz nuru ürünleri özel sergi ve fuarlarda sergileyen belediye, ürünleri tüketiciye ulaştırarak kadınların ev ekonomilerine katkı koymalarını sağlıyor.

  

Copyright © 2017 Gaziemir Belediyesi


Başkan Halil İbrahim Şenol
HALİL İBRAHİM ŞENOL
BELEDİYE BAŞKANI