Atatürk İmzası
"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir"

Sosyal Yardım İşleri

GAZİEMİR BELEDİYESİ
SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
İletişim Bilgileri :  ( 0232) 999 0 251 / 1106
e-posta               : sosyalyardim@gaziemir.bel.tr

KURULUŞ AMACIMIZ

Müdürlüğümüz, Gaziemir sınırları içerisinde yaşayanvatandaşlarımızdan, engelli, yardıma muhtaç, yaşlı ve dezavantajlı olanlara,temel ihtiyaçlarını karşılamaları konusunda yardımcı olmak, İlçemiz genelinde,sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunun güçlendirilmesi yönünde çalışmalardabulunmak, yakınları vefat eden ailelerimizin acılarını hafifletmek amacı iledestekte bulunmak, ramazan, mevlitler, Çanakkale Şehitlerini Anma günü gibiönemli gün ve haftalarda pilav, lokma dökülmesi gibi etkinlikler düzenlemek, kuracağıSemtevleri ile ev hanımlarımıza hobi ve el becerileri kursları vererek ailebütçelerine katkıda bulunmalarına yardımcı olmak, Kadın Danışma Merkeziaracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza psikolojik ve hukuki yardımlardabulunmaktır.

HİZMETLERİMİZ

1 – SEMTEVLERİ

Her Mahalleye Bir Belediye sloganı ile hayatageçirdiğimiz Cumhuriyet Semtevlerimizde açmış olduğumuz hobi ve el sanatlarıkurslarımız ile vatandaşlarımıza eğitim verilmektedir. Bunun sonucunda ailebütçelerine katkı koymak isteyen hanımlarımıza destek olunmaktadır. Ahşapboyamadan takı tasarıma, kurdela nakışından resim eğitimine kadar açılankurslarımızda kendi alanlarında yetkin eğitimciler görev yapmaktadır. CumhuriyetSemtevlerimizde ayrıca, kadınlarımızla ilgili eğitim seminerleri, bilgilendirmetoplantıları , doğuma hazırlık kursları, aile içi iletişim ve sınav kaygısınıgiderme gibi eğitim çalışmaları yapılmaktadır.Cumhuriyet Semtevlerinde kursiyerlerimizce üretilenürünler değişik tarihlerde açılan fuar ve etkinliklerde sergilenmektedir.2 – Yakınları vefat eden hemşehrilerimizin acılarınıbiraz olsun dindirmek ve destek olmak amacı ile oluşturduğumuz Taziye Ekibivefat haberini alır almaz taziye ziyaretinde bulunmakta ve ikram araçları ilekendilerine destek olmaktadır.

3 – Çanakkale Şehitlerini Anma Günü gibi önemli gün vehaftalarda, mevlitlerde, ikram araçlarımız ile pilav dağıtımı, lokma dökülmesigibi hizmetler halkımıza sunulmaktadır.              
                                                                                                              


4 – Kadın Danışma Merkezimizde bayan vatandaşlarımıza veçocuklarımıza hukuki ve psikolojik danışmanlık hizmeti verilmekte, sertifikalıeğitim seminerleri düzenlenmekte ve kadın hakları konusunda bilgilendirmeçalışmaları yapılmaktadır.Copyright © 2017 Gaziemir Belediyesi


Başkan Halil İbrahim Şenol
HALİL İBRAHİM ŞENOL
BELEDİYE BAŞKANI