Atatürk İmzası
"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir"

Gaziemir’de 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği Yüzyüzeyken Konuşuruz konseriyle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler büyük bir coşkuyla kutlandı. Bayram kutlamaları kapsamında düzenlenen 11. Gaziemir Belediyesi Halk Dansları Gecesi’nde, belediyenin kursiyerleri kurslarda öğrendiklerini sahneledi. 10 farklı yöreden halk oyunları sahneleyen kursiyerler izleyenlere görsel şölen yaşattı. Bayram kutlamaları, ‘Bisiklet Grupları Eşliğinde Gaziemir Korteji’yle devam etti. Gaziemir Belediye Hizmet Binası önünden hareket eden bisikletseverler Türk bayrakları ve Atatürk portresinin yer aldığı giysileriyle Gaziemir turu yaptı. Belediye binası önünden hareket eden Gaziemirliler, Önder Caddesi, Abdülhamit Yavuz Caddesi, 80 Sokak, Atatürk Bulvarı güzergâhında pedal çevirerek Festival Alanı’na ulaştı.

Etkinliklerin finalinde ise Yüzyüzeyken Konuşuruz konseri düzenlendi. Festival Alanı’nda sahne alan grubun seslendirdiği şarkılara, alanı dolduran binlerce genç hayranı hep birlikte eşlik etti. Yaklaşık iki saat sahnede kalan grup, hayranlarına unutamayacakları bir konser yaşattı.

“19 Mayıs’ta kaderimiz değişti”
Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı, park şenlikleri, basketbol turnuvası, halk oyunları gösterileri ve konserin yer aldığı birbirinden farklı etkinliklerle bir hafta boyunca kutladıklarının altını çizdi. Yüzyüzeyken Konuşuruz grubuna anı objesi veren Başkan Halil Arda, “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 103 yıl önce bugün Samsun’da attığı ilk adım, tarihin akışını, Türk milletinin kaderini değiştirdi. Emperyalizme karşı dünyanın en büyük mücadelesidir 19 Mayıs. Atamızın açtığı özgürlük ve çağdaşlaşma yolunda güçlü adımlarla yarınlara yürüyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.


 

Tarih: 20-05-22

Haber Fotoğrafları:

Copyright © 2022 Gaziemir Belediyesi