GAZIEMIR

Yurtdışı Akademik Burs Ofisimiz (YABO) Hizmetinizde

Geri

YABO Hizmetinizde!

Gaziemir Belediyesi Dış İlişkiler Birimimizin faaliyetlerinden biri olan Yurtdışı Akademik Burs Ofisi, 10 Eylül 2019’da Gaziemir Belediye Binası 4. Kat Fuaye Alanı’nda düzenlenen açılışla beraber Gaziemirli ve İzmirli gençleri yurt dışındaki burs ve eğitim olanakları ile buluşturmaya hız kesmeden devam ediyor.

Lisans, yüksek lisans, doktora ve yabancı dil programlarında eğitim görmek isteyen ancak maddi zorluklar sebebiyle bu hayalini gerçekleştiremeyen gençler Gaziemir Belediye Başkanı Halil ARDA’nın vizyon projesi YABO ile hayallerine bir adım daha yaklaşıyor. Hali hazırda yurtdışında akademik programlara devam eden ve ya gelecek eğitim-öğretim döneminde akademik programların birinde öğrenim görecek gençlere ücretsiz danışmanlık hizmeti sunan YABO, uzman kadrosunun deneyimleri ile gençlerin yurtdışında yaşayacakları her türlü problemde destek olmak için hazır bulunuyor.

Randevu sistemi ile çalışan ve her danışan için özel bir araştırma yapılan YABO’ya başvuran gençler, burs veya hibe programlarına uyumluluk sağlayamadığı taktirde okumak istedikleri bölüm doğrultusunda kendilerini geliştirmeleri için yönlendiriliyor ve bir sonraki dönem bursların koşullarına uygun bir hale gelmeleri için destekleniyor.

Gaziemir Belediyesi Dış İlişkiler Birimi bünyesinde faaliyet gösteren YABO hakkında daha fazla bilgi almak için; +90 232 999 0251 – 5524 dahili numaralı telefonu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

 

DİĞER DUYURULAR